Monumentaal sculptuur uit steen, waarbij het bovenste gebogen gedeelte roestig is gepatineerd. Het contrast in materiaaluitdrukking zorgt voor een zekere vervreemding.
“If the Nature feeds the being, the Art feeds the spirit”
Achtergrond
Eric Verhelst studeerde Monumentale Kunst aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Antwerpen en werkt sinds 1988 als zelfstandig kunstenaar. Zijn werk is wereldwijd te vinden in openbare ruimtes en beeldentuinen. Ook doet hij mee aan internationale exposities, symposia, biënnales en land art projecten.
“De oorsprong van mijn kunst is de eeuwige zoektocht: wat is een sculptuur? Ik blijf de oneindige relaties verkennen tussen materie, ruimte en concept. Mijn geliefkoosde materiaal om mee te werken is de steen. Met steen heeft men een zeer fysieke relatie. Het heeft iets eeuwigs, iets statisch, iets traags. Het lijkt mij de geschikte materie om tot eenvoud te komen, om de meest primaire dingen te maken. Het moeilijke in het creatief proces is het weglaten, het teruggaan naar de essentie, basis en eenvoud.”